DRT23 6 Yaşında!

 
Aslında bu yazıyı bir ay önce yazmam gerekiyordu; yani DRT23'ün yayına başladığı 5 Şubat gününde. O gün yazacak zamanım olmadı ve birkaç gün sonra başlığı attım ve görseli ekledim yazıma ama devamını getiremedim. Yorucu bir günün akşamıydı. "Yarın devam ederim," diye düşünüp erteledim ama bir daha dönemedim. Yine, her zamanki gibi yoğunluktan vakit bulamadım. Halbuki bloğu açtığım ilk zamanlarda her gün yeni bir şeyler yazmak için, bir şeyler paylaşmak için ne kadar da hevesliydim. Ne kadar da zamanım vardı buna ayırabilecek!
 
Maalesef artık ne o kadar çok vaktim var ne de hevesim. Bloğum milyonlarca siteyi barındıran internetin bir köşesinde yalnızca varlığı sürdürüyor gibi. Arada bir hala ona içerik katan yazarı ve bir şekilde yolu buraya düşen az sayıda ziyaretçisiyle...
 
Yine de hala bu bloğun gönlümde özel bir yeri var. Hala arada bir yazmaya devam edebiliyorum. Burası hala fikirlerimi ve duygularımı herkese açık şekilde paylaşabildiğim bir platform. Bu yüzden ona ayırabildiğim ilgim azalmış olsa da DRT23'ün önemi hala aynı nazarımda.
 
Yine bloğun yıldönümü yazısını her seneki temenni ile bitiriyorum:
 
Nice yıllara DRT23!

4 yorum

Hakikaten nice yıllara DRT23.. Sana katılıyorum kardeşim. Artık bir çoğumuzda ne o eski heves ne de yazı yazma isteği kaldı. Ama sen yine de yazmaya devam et elinden geldiğince gürkan. Biz yine de okuruz kardeşim.. Eskilerden zaten kimler kaldı ki şu blog dünyasında. Saysan bir elin parmaklarını belki geçer. O yüzden yazmaya devam edelim elimizden geldiğince okuyan illa ki birileri olur. Ha okumasalar da olur biz yine içimizi dökeriz. Tekrar nice yıllara DRT23..

Yanıtla

Teşekkürler Enes! Blog dünyası altın çağını çoktan geride bıraktı. Eski blogcuların birçoğu da eskisi kadar zaman ayıramadığı için bloglarına, blogların internetteki görünürlüğü azaldı. Biz yine de fırsat buldukça bir şeyler yazıyoruz. Dediğin gibi esas amaç içini dökmek, aklındakileri yazıya dönüştürmek. Okuyan olursa ne mutlu bize.

Yanıtla

Benzer duyguları paylaşıyoruz kardeşim. Ne yalan söyleyeyim, eski günleri özlüyorum. Şimdi sosyal medya diye icat olan şu şey yarardan çok zarar getirdi hayatlarımıza.

Yanıtla

Sosyal medya bloglara olan ilginin azalmasina sebep oldu. Cunku Facebook ve Twitter'da fazla emek ve zaman harcamadan icerik paylaşmak ve daha cok insana ulaşmak mümkün. Ben bu siteleri hala kullanmiyorum (muhalif oldugumdan dolayi degil tabi; sadece ilgimi cekmediklerinden dolayi) ama kullaniyor olsaydim, ben de blogdan tamamen cekilebilirdim gibime geliyor.

Yanıtla

Yorum Gönder

Yorum yaparken Türkçe'yi doğru kullanma ve argo sözcüklerden kaçınma hassasiyetiniz için teşekkürler!